Zdrowy dom

Poszukiwania i przeprowadzka do nowego mieszkania

Poszukiwania i przeprowadzka do nowego mieszkania

autorem artykułu jest Bolesław Prusheadlights
Mieszkania to modny ostatnio wśród Polaków temat – kupujemy, sprzedajemy, wynajmujemy… Szczególnie młodzi stajac przed pierwszym w życiu poważnym zakupem nowego mieszkania nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać i ogarnąć wszystkie ważne elementy.

Dobre, energooszczędne mieszkanieStare budownictwa są tańsze, ale najczęściej niezbyt wygodne i problematyczne pod względem mediów – ogrzewania, instalacji gazowych, itp. Nowe budownictwo w zasadzie nie powinno powodować tu problemów, ale niekiedy zdaża się, że bardzo ładnie wyglądające mieszkanie w praktyce może może wykazywać pewne wady. Do najczęstszych należą tutaj problemy z ogrzewaniem – rzecz się rozchodzi o odpowiednie docieplenie ścian budynku i dobrej jakości okna. Developer będzie oczywiście zapewniał, że wszystkie te elementy są zrealizowane na najwyższym poziomie, aczkolwiek wydając znaczną kwotę dobrze będzie zainwestować też kilkaset złotych w certyfikat energetyczny, który jasno określi nam standard w jakim wykonano docieplenie. Podobnie też z innymi instalacjami – warto zaprosić znajomego fachowca, żeby przyjrzał się całości i określił ewentualne błędy.

Takie usterki są potem kartą przetargową prowadzącą do obniżenia końcowej ceny mieszkania, więc warto w nie zainwestować.Wszystkie kwestie finansowe i prawne przy zakupie nieruchomości trzeba koniecznie zawierać w formie pisemnej przy notariuszu. To oczywiście też kosztuje, ale widmo utraty kilkuset tysięcy złotych przez własne niedopatrzenie będzie zupełnie niewarte poniesionych dodatkowych kosztów.Sprawdźmy też okolicę – sąsiedzi, dzielnica, dojazdy do sklepów, lekarza, szkoły, to wszystko istotne czynniki warunkujące nasze zadowolenie z zakupu mieszkania. To wszystko ważne, choć nieżadko pomijane kwestie i później okazuje się, że mamy śliczny dom, ale po poranne pieczywo musimy jechać pół godziny samochodem do najbliższego sklepu…Gdy już zdecydujesz, gdzie zamieszkasz i dokonasz samego zakupu – pozostaje już tylko przeprowadzka! To zarazem przyjemna jak i stresująca akcja – z jednej strony cieszymy się ze zmiany, z drugiej zaś obawiamy się utraty naszych dóbr.

Rozwiązaniem na to jest wynajęcie firmy specjalizującej się w organizowaniu przeprowadzek. Jeśli mieszkasz w większym mieście, jak Wrocław czy Łódź, na pewno znajdziesz tam firmę organizującą przeprowadzki – za kilkaset złotych oszczędzisz sobie nerwów i utraty czy zniszczenia mebli wartych nieżadko wielokrotnie więcej.Podsumowując – koszty zmiany lokum będą na pewno większe niż tylko sam zakup mieszkania, ale warto podnieść nieco całkowitą kwotę operacji, by nie mieć problemów i mieszkać w przyjaznym miejscu.

Jurek Budowlaniec


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

# LNAME UKASZ # d XNAME

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy