Panele drewniane czy PVC?

Panele drewniane czy PVC?

autorem artykułu jest Dariusz Włodarczykkora-drzewa
Krawędzie połaci dachowej należy wykończyć przy pomocy podbitki dachowej, dzięki czemu uzyskujemy efekt niepowtarzalnego estetycznego dachu. Panele służą też do zabezpieczania ścian z zewnątrz przed przenikaniem wody z opadów oraz wiatru. Podbitka chroni również przestrzeń dachową przed ptakami i owadami. Dzięki zastosowaniu paneli poprawiają się również właściwości izolacyjne ściany. Podbitka dachowa posiada więc walory zarówno estetyczne jak i praktyczne ( bezpieczeństwa, izolacji, itp.).

Tradycyjnie do podbić dachowych stosowane były panele drewniane. Posiadają one jednakże szereg wad, które sprawiają, iż podbitka drewniana jest zarówno trudna w montażu i uciążliwa w utrzymaniu. Drewno dachowe jest narażone zarówno na zabrudzenie, gnicie jak i niszczące działanie szkodników. Efekt estetyczny paneli drewnianych jest więc ograniczony, a jednocześnie wymagają one stałej konserwacji.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie paneli z tworzywa PVC. Panele wykonane z tego materiału są tanie i łatwe w montażu dzięki zastosowaniu licznych elementów, takich jak narożniki, łączniki czy panele wentylacyjne. W porównaniu do paneli drewnianych są zdecydowanie trwalsze, a przy tym nie wymagają malowania, lakierowania czy systematycznej konserwacji. Gama kolorystyczna paneli PVC jest bardzo szeroka, występują też kolory drewnopodobne. Dzięki zastosowaniu paneli wentylacyjnych uzyskuje się efekt bardzo dobrej cyrkulacji powietrza, co w znaczącym stopniu chroni przestrzeń dachową przed wilgocią i gniciem. Takie wykończenie ścian nie wymaga konserwacji i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Zatrzaskowy system paneli PVC marki Westpan zabezpiecza konstrukcję przed działaniem silnego wiatru.


http://www.infiniti-web-media.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Authors

Related posts

Top