Sport dla zdrowia Sport i Rekreacja Sport i profilaktyka

Masz jeszcze szansę zbudować formę na lato – to nie Prima Aprilis!

28 marca 2019

Informacja prasowa

Masz jeszcze szansę zbudować formę na lato – to nie Prima Aprilis!

Do wakacji zostały raptem 2 miesiące. Coraz dłuższe i cieplejsze dni skłaniają nas do refleksji: „biorę się w garść i zaczynam trening, przecież muszę jakoś wyglądać na plaży”. Prima Aprilis? Niekoniecznie! Możesz jeszcze zawalczyć o sukces i na urlop wyjechać w szczytowej formie fizycznej. Ambasador marki SAXX – trener personalny i zawodowy kulturysta Michał Karmowski – podpowiada jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Po pierwsze – określ swój cel
Najważniejszy jest cel. Przed wizytą na siłowni, trasą kolarską, czy pierwszym porannym joggingiem, musimy określić co chcemy osiągnąć – czy ma to być widoczny sześciopak, realny spadek wagi, a może po prostu chcemy udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie przebiec półmaraton. Wyznaczenie celu jest bardzo ważne, bo dzięki temu nie odpuścimy po pierwszych zakwasach. Spróbujmy też podzielić nasz cel na etapy – tzn. nie zakładajmy od razu, że wyciśniemy na sztandze 50 kg, przebiegniemy 20 lub przejedziemy 70 km na rowerze na pierwszym treningu. W sporcie sprawdza się metoda małych kroków. Wyznaczenie na początku mniejszego celu i jego osiągnięcie, zmotywuje nas do dalszej pracy i pozwoli sięgnąć po więcej – takie podejście przynosi najlepsze efekty.

„Bardzo ważnym elementem, o którym należy pamiętać, jest „równowaga”, bowiem zbyt intensywny trening przez cały rok może być takim samym błędem jak nadmierne pobłażanie sobie w siłowni. W pierwszym przypadku możemy doprowadzić do przetrenowania organizmu, w drugim zaś bodźce będą zbyt słabe. W obu przypadkach natomiast doprowadzi to do braku zadowalających efektów, a przecież nie o to nam chodzi, prawda?” – powiedział Michał Karmowski, współpracujący z marką SAXX.

Po drugie – pamiętaj o zbilansowanej diecie
Jeśli myślisz, że jedząc mniej i intensywnie trenując, szybciej osiągniesz idealną wagę i zrobisz furorę na plaży w Sopocie, jesteś w błędzie. Do pracy mięśni niezbędne są odpowiednie składniki pokarmowe. Zbilansowana dieta decyduje o sukcesie w sporcie, wpływa na wydajność organizmu i szybkość regeneracji po treningu, a także na tempo spalania tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy, że dieta osoby aktywnej fizycznie powinna zawierać 10-15% białek, 25-30% tłuszczów oraz 55-60% węglowodanów. Nie zapominaj też o intensywnym nawadnianiu organizmy, zwłaszcza podczas treningów.

„Nawet najlepszy samochód Was zawiedzie, jeśli będziecie wlewać do baku byle co i byle kiedy. Nawet najlepsze metody treningu zdadzą się na nic, jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiednio zbilansowanych posiłków: energii, białek oraz składników regulujących jego prawidłowe działanie. Naszym celem jest budowa imponującej sylwetki, a to wymaga zastosowania bardziej przyziemnych metod i zabawienia się jednocześnie w kucharza i naukowca. Nikt od Was nie wymaga, byście gotowali na poziomie światowej sławy kucharzy, lecz zwracali baczną uwagę na to, co, kiedy i w jakiej ilości spożywacie” – doradza ambasador marki SAXX Michał Karmowski.

Po trzecie – zadbaj o swój komfort
Sprzęt odgrywa bardzo ważną rolę w codziennych treningach. Dla pasjonatów kolarstwa najistotniejsze jest dobranie odpowiedniej ramy roweru w zależności od wzrostu, dla miłośników wspinaczki czy biegów – dopasowane buty, dla kulturystów – kettle. Sprzętem może być też specjalistyczna odzież treningowa i, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, także bielizna. Odpowiednio dobrana chroni przed otarciami i ogólnym dyskomfortem, którzy może zniweczyć cały trening. Niektóre z marek oferują modele dedykowane osobom szczególnie aktywnym fizycznie – np. SAXX ze specjalną technologią ballpark pouch, czyli hamakiem na męskie klejnoty.

„Zanim założyłem pierwszą parę bokserek SAXX nie sądziłem, że w męskiej bieliźnie można jeszcze coś nowego wymyślić. Już po pierwszych minutach od założenia okazało się, jak bardzo się myliłem. Dzięki specjalnemu hamakowi i zastosowanym materiałom nie odczuwam, że mam cokolwiek na sobie. Jestem w szoku, ponieważ SAXX zapewnia mi nieprawdopodobny komfort, który do tej pory był mi nieznany. Te produkty znakomicie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w trakcie treningów” – powiedział Michał Karmowski.

Po czwarte – wybierz miejsce i czas
Nie ma co ukrywać, najlepsze efekty przynosi regularny, dobrze zaplanowany trening, po którym, choć jesteś zmęczony, czujesz się szczęśliwy (tak działają endorfiny). Warto dopasować czas treningu do harmonogramu naszego codziennego dnia. Robienie treningu w biegu nie ma sensu. Podczas ćwiczeń nie myślmy o pracy, obowiązkach i milionie spraw, które mamy do załatwienia. Aby trening był efektywny, skupmy się na tym co robimy. W czasie ćwiczeń należy zachować dyscyplinę. Ogromne znaczenie ma też to gdzie trenujemy. Atmosfera miejsca w którym ćwiczymy wpływa bowiem na nasze osiągnięcia. Ważni są też ludzie, którzy obok nas wyciskają siódme poty. Zanim więc zaczniemy regularne treningi na siłowni, odwiedźmy kilka okolicznych i wybierzmy tę, która jest naszym zdaniem najlepsza. Podobnie jest z parkiem, w którym biegamy czy trasą, którą przemierzamy rowerem.

Kierując się tymi zasadami masz jeszcze szansę zbudować formę na lato. Musisz zakasać rękawy, wygospodarować czas na trening i po prostu zacząć działać. Innej możliwości nie ma. Choć zbliża się Prima Aprilis, nie mieszaj do niego swoich postanowień. Znajdź inny kawał który zrobisz swoim znajomym czy rodzinie. I to najlepiej dopiero wtedy, kiedy wrócisz z treningu. Powodzenia!

Dodatkowe informacje:

SAXX – To bokserki i spodenki dla mężczyzn „stworzone na nowo”, za pomocą zastosowanych materiałów i nowych technologii. Marka to światowy hit w kategorii męskiej bielizny, po który za granicą sięgają znani sportowcy i gwiazdy. Od 2018 r. dostępna jest również w Polsce.

W Saxxach zastosowano technologię BallPark Pouch™, która dzięki specjalnemu hamakowi trzyma „kulki” we właściwym miejscu. Ponadto dzięki odwróconym szwom, ergonomicznej konstrukcji i super miękkiej, elastycznej gumie, bielizna ta uchodzi za niezwykle wygodną i idealnie dopasowaną do męskiego ciała. Zastosowanie innowacyjnych tkanin ułatwia z kolei odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry, dzięki czemu pozwala zachować komfort podczas długiej podróży czy uprawiania sportów.

Więcej informacji na stronie www.saxx.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy