Herabta

Jakie odmiany herbaty uprawia się na Sri Lance?

Informacja prasowa Poznań, xx maja 2017 roku Jakie odmiany herbaty uprawia się na Sri Lance? Sri Lanka jest czwartym największym producentem herbaty na świecie i

Informacja prasowa
Poznań, xx maja 2017 roku

Jakie odmiany herbaty uprawia się na Sri Lance?

Sri Lanka jest czwartym największym producentem herbaty na świecie i największym eksporterem herbaty. Oprócz urokliwych plantacji, kraj ten charakteryzują: pyszne jedzenie, zapierające dech w piersiach widoki oraz egzotyczne zwierzęta – a to wszystko na stosunkowo niewielkiej wyspie. Eksperci Ahmad Tea London opowiadają o szczegółach uprawy herbaty w tym rejonie.

Sri Lanka to państwo leżące na południowych krańcach Indii, które ponad 188 000 ha ziemi przeznacza na uprawę herbaty. Obszar ten generuje 19% światowego eksportu, czyli wytwarza około 298 000 ton herbaty rocznie. Produkowana tam odmiana nazywana jest cejlońską od dawnej nazwy tegoż państwa, a także od nazwy wyspy, na której leży Sri Lanka.

Herbata na Cejlonie uprawiana jest na plantacjach podzielonych na trzy kategorie, w zależności od wysokości, na której rosną krzewy. Każda wysokość determinuje niepowtarzalny charakter upraw, dzięki czemu Ahmad Tea ma w swojej ofercie szeroką gamę mieszanek o różnych kolorach i smakach.

Herbata na Sri Lance może być zbierana przez cały rok. Wyspa przedzielona jest bowiem masywem górskim, który sprawia, że gdy w jednym rejonie kończy się sezon, w drugim się zaczyna. Na jego szczycie leży miasto Nuwara Eliya, gdzie uprawia się najwyższej jakości herbatę. Na wschodzie państwa znajdziemy zaś obszar zwany Uva, a na zachodzie – Dimbala, czyli dwa inne tereny słynące z wysokiej jakości herbaty. Na południu kraju uprawia się z kolei mocniejsze i gęstsze odmiany, szczególnie cenione za czyste, czarne liście.
Herbaty cejlońskie nadają mieszankom Ahmad Tea London mocnego i orzeźwiającego charakteru.

Sri Lanka jest czwartym największym producentem herbaty na świecie i największym eksporterem herbaty. Oprócz urokliwych plantacji, kraj ten charakteryzują: pyszne jedzenie, zapierające dech w piersiach widoki oraz egzotyczne zwierzęta – a to wszystko na stosunkowo niewielkiej wyspie. Eksperci Ahmad Tea London opowiadają o szczegółach uprawy herbaty w tym rejonie.

A to już wiesz?  Oczyszczanie organizmu z pomocą zielonej herbaty

Film:

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy