Herabta

Jakie odmiany herbaty produkuje się w Kenii?

Informacja prasowa Poznań, 27 kwietnia 2017 r. Jakie odmiany herbaty produkuje się w Kenii? Kenia jest jednym z najstarszych regionów herbacianych w Afryce, trzecim co

Informacja prasowa
Poznań, 27 kwietnia 2017 r.

Jakie odmiany herbaty produkuje się w Kenii?

Kenia jest jednym z najstarszych regionów herbacianych w Afryce, trzecim co do wielkości producentem herbaty na świecie i największym jej eksporterem. Leży na równiku, dzięki czemu krzewy herbaciane uprawia się tu cały rok. Przez jej środek biegną z kolei Wielkie Rowy Afrykańskie, dlatego tereny upraw są podzielone – na wschód i na zachód od Rowu. Więcej ciekawostek na temat odmian herbaty produkowanych w Kenii zdradzają eksperci Ahmad Tea London.

Uprawa
Aby poznać historię związaną z uprawą herbaty należałoby się cofnąć do 1903 roku, kiedy to jej ziarenka przywiezione z Indii zostały posadzone na dwóch akrach powierzchni. Dziś w Kenii istnieje 69000 hektarów przeznaczonych pod uprawę herbaty, na których pracują lokalni robotnicy, będący pod ciągłą ochroną Kenijskiego Urzędu ds. Rozwoju Regionów Herbacianych (Kenya Tea Development Authority). Część wschodnia tego kraju to obszar, który charakteryzuje lekko wyższa jakość, ponieważ znajdują się tu wyspecjalizowane fabryki, zaopatrywane przez lokalnych rolników. W części zachodniej znaleźć można większe prywatne plantacje.

Eksport
Z Kenii eksportowanych jest 348 tys. ton herbaty rocznie (22% światowego eksportu). Równikowy klimat pozwala na jej uprawę przez cały rok. Herbata zbierana jest co 17 dni, a najlepszej jakości liście pozyskuje się ze zbiorów od lutego do marca. Odmiany kenijskich naparów są bardzo jasne, o czerwonym miedzianym kolorze i przyjemnym energetyzującym smaku. Herbata ta jest szczególnie polecana jako uzupełnienie mieszanek śniadaniowych, takich jak np. English Breakfast Ahmad Tea London. Kenia specjalizuje się w sposobie produkcji herbaty CTC, podczas której liścieprzechodzą przez walce przeciwbieżne, precyzyjnie je tnące. To herbata idealna do torebek, a ponieważ jest produkowana przez cały rok, jest ceniona za swoją świeżość.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

A to już wiesz?  Lankijski tea pairing, czyli do jakich dań podaje się herbatę na Sri Lance

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Marki w portfolio LEVANT to m.in.: Kuhne, Ahmad Tea London (herbaty), Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Sandrini (produkty kuchni śródziemnomorskiej), Champion (dodatki do kawy i herbaty), Splendor (owoce i warzywa w puszkach).

Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Marki w portfolio LEVANT Foods to między innymi Ahmad Tea London (herbaty oraz napary ziołowe i owocowe), Jasmeen (kuchnia orientalna), Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Kühne (sosy, dressingi, octy i warzywa), Sandrini (produkty kuchni śródziemnomorskiej), Adriana i Siblou (ryby i owoce morza), Champion (dodatki do kawy i herbaty). Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdza m.in.: uzyskany ośmiokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

A to już wiesz?  Ważne zastosowania herbaty, o których wiedzą nieliczni

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy