XIX Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie

XIX Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie
06.09.2010
XIX Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie Podsekretarz stanu Artur Ławniczak 4 września uczestniczył w uroczystym otwarciu XIX Krajowej Wystawy Rolniczej towarzyszącej ogólnopolskim uroczystościom dożynkowym na Jasnej Górze.

Wiceminister Ławniczak otwierając ekspozycję pogratulował organizatorom – Śląskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Częstochowie – 19 edycji tej jednej z największych w naszym kraju imprez o charakterze wystawienniczo–targowym. Natomiast wystawcom życzył udanych kontraktów i dużego zainteresowania ich wyrobami.

Artur Ławniczak wręczył także nagrody laureatom konkursów ,,Agroliga 2010’’, ,,Najlepsze Gospodarstwa Agroturystyczne” i ,,Najlepsze gospodarstwo ekologiczne’’ – organizowanych w województwie śląskim. Statuetki otrzymali najlepsi z najlepszych w uznaniu za ich wysiłek i osiągnięcia. Wiceminister wyraził przekonanie, że nagrody te będą motywacją do dalszego rozwoju nie tylko dla wyróżnionych, lecz także dla pozostałych producentów rolnych. Ławniczak podkreślił, że polskie produkty żywnościowe wyróżnia doskonała jakość, którą doceniają konsumenci, a przyznawane nagrody są najlepszym tego dowodem.

W trakcie swojego pobytu w Częstochowie podsekretarz stanu odwiedził stoiska wystawowe przygotowane przez instytuty naukowe i instytucje rządowe obsługujące wieś i rolnictwo oraz uczestniczył w seminarium zorganizowanym przez samorząd rolniczy na temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. A. Ławniczak wziął również udział w uroczystej gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza, podczas której wręczył puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla wyróżniających się wystawców maszyn rolniczych oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa.

Galeria zdjęć – XIX Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie

http://www.minrol.gov.pl/index.php?/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/XIX-Krajowa-Wystawa-Rolnicza-w-Czestochowie

hastagi na stronie:

# wystawa rolnicza we Wrzesni 2011 rok # Częstochowa dożynki 2011

Authors
Top